tim schreef:manjh schreef:We hebben al plannen voor een test met een goedkopere versie. Watch this space.
Wat gaat die module dan kosten? En hebben we dan de NRF module niet meer nodig? Alle nodo''s op wifi is ook wel cool!
Weet ik nog niet. Voor WiFi zie ik twee mogelijkheden.
Ten eerste de koppeling met Internet voor de WebApp. Daarmee heb je dan geen Ethernet meer nodig, maar helaas zou je dan ook de SD Cardslot verliezen, en da's niet handig. Dus ethernetshield erop laten, en de WiFi module toevoegen.
Maar: wat is de toegevoegde waarde? Is het wel zoveel aantrekkelijker om de Nodo via WiFi te koppelen? Waarom kan een simpel patchkabeltje naar de router niet?
Ten tweede, en nu denk ik even ver vooruit, communicatie tussen Nodo's onderling. Dat zou parallel aan de 433 en de 2.4GHz transceivers kunnen, maar ik vraag me af wat dat toevoegt. De WiFi transceivers kosten ongeveer hetzelfde als de 2.4GHz transceivers.
Alweer: wat is de toegevoegde waarde? 2.4GHz transceivers of WiFi hebben beide het voordeel dat ze de 433 band niet belasten, dus dat geeft wat meer lucht voor KAKU signalen. Maar ten opzichte van elkaar zie ik niet zoveel voordeel. Beide 2.4GHz, beide kosten weinig.
Zeer binnenkort heeft het Nodo kernteam weer een brainstorm sessie, waar dit zeer zeker aan de orde gaat komen.
